Maitinimas senelių globos namuose

 

Kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas, tad negalime visi valgyti vieno ir to paties maisto. Nuo pat mažens svarbu valgyti taip, kaip yra geriausia mūsų sveikatai, o esant senyvame amžiuje tai tampa dar svarbiau. Dažnai mūsų mitybos įpročius šiek tiek apsunkina įvairūs susirgimai ir sveikatos komplikacijos. Maitinimas senelių globos namuose turi būti kokybiškas ir pilnavertis.

Batėgalos senelių globos namuose yra dietologas, kuris esant poreikiui konsultuoja gyventojus individualiai ir padeda atrasti tinkamiausią mitybos būdą. Dietologas pateikia senjorams rekomendacijas atsižvelgdamas į bendrą sveikatos būklę, fizinius sugebėjimus ir gyvenimo būdą. Maisto gaminimui naudojami produktai yra gaunami iš vietinių ūkininkų, kurių ūkiai yra pripažinti ekologiškais. Maitinimas senelių globos namuose yra planuojamas būtent taip. Svarbu suprasti – tai, kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam, todėl būtinas asmeninis priėjimas ir individualus kiekvienos situacijos nagrinėjimas, o ypač kai kalbama apie mitybą.

Nors mityba yra sustyguota atsižvelgiant į visus specialistų nurodymus bei rekomendacijas, visgi kartais senjorai nori paskanauti papildomai arba pasigaminti sau ką nors įdomesnio, ko nėra įprastame meniu. Tokie atvejai yra gerai apsvarstyti ir senjorams yra suteikiama galimybė naudotis mini virtuvėle, kurią galima rasti kiekviename globos namų aukšte.

Maitinimas senelių globos namuose yra tarsi dar vienas socializavimosi procesui skirtas laikas, kurio metu senjorai gali pabendrauti ir kartu pasistiprinti. Tam yra skirti specialūs valgomieji kambariai, kuriuose rasite visus patogumus pilnavertiškam maitinimuisi. Visgi, jeigu senjorai nori valgyti savo kambariuose, jie gali rinktis ir tokį variantą.

Maitinimo paslauga gyventojams teikiama 4 kartus per dieną. Maistas ruošiamas namuose esančioje virtuvėje, atsižvelgiant į dietologo rekomendacijas ir kiekvieno asmens individualius porekius. Gyventojai valgo bendrame valgomajame arba savo kambariuose. Esant poreikiui, teikiama pagalba valgant. Namuose yra gėrimų baras, kuriuo gyventojas gali naudotis su gydytojo leidimu.

Abiejuose aukštuose įrengtos mini virtuvės su kavos aparatu, orkaite, mikrobangų krosnele, virduliais ir kitais būtiniausiais virtuvės įrengimais savarankiškam smulkiam gaminimui.